Նախագահի խոսք
Բարև, հարգելի այցելու:
Ուրախ ենք Ձեզ ողջունել Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքում, որից, կարծում եմ, Դուք հնարավորություն կունենաք բավարար տեղեկատվություն ստանալ՝ մեր աշխատանքի, հայ սամբիստների անցած ուղու, հայկական սամբոյի պատմության, ընթացիկ գործունեության, առաջիկա մրցումների ու առաջնությունների, մարզիկների, մրցավարների, մարզիչների մասին:
Հուսով ենք, որ նաև Դուք՝ Ձեր արձագանքներով և առաջարկություններով կօգնեք մեզ՝ հայկական սամբոն զարգացնելու և հանրահռչակելու գործում: Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ, հայկական սպորտին՝ նոր ու մեծ հաղթանակներ:
ՆՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
2017թ. ՍԱՄԲՈՅԻ ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋԻՆ ՉԵՄՊԻՈՆ ԳԱՌՆԻԿ ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԻ 22-րդ ԱՎԱՆԴԱԿԱՆ ՀՈՒՇԱՄՐՑԱՇԱՐ
2017թ. հունիսի 1 ին ,,Աշխատանք,, մարզական միության մարզադահլիճում անցկացվեց Սամբոյի աշխարհի առաջին չեմպիոն Գառնիկ Հովհաննիսյանի 22-րդ ավանդական հուշամրցածարը՝ մասնակցությամբ Լոռվա, Շիրակի, Կոտայքի, մարզերի, Արցախի, Երևանի ուժեղագույն մարզիկների մասնակցությամբ:
Ստորև ներկայացնում ենք հաղթողներին և մրցանակակիրներին:
48 կգ քաշային կարգ (ք/կ)
1. Դավիթ Հովսեփյան Արցախ, ՍՁՕՄՊՄԴ (Սամոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոց)
2.Սուրեն Մելքոնյան Եղվարդ , ՍՁՕՄՊՄԴ
3. Մյասնիկ Վարդանյան Եղվարդ , ՍՁՕՄՊՄԴ
52 կգ (ք/կ)
1. Արման Աթոյան Աբովյան, ՍՁՕՄՊՄԴ
2.Դավիթ Իսրայելյան Արցախ , ՍՁՕՄՊՄԴ
3 Սամվել Մկրտչյան Գյումրի
57 կգ (ք/կ)
1. Պողոս Բադալյան Աբովյան, ՍՁՕՄՊՄԴ
2. Էդմոնդ Մանուկյան ԲԿՄԱ
3. Արթուր Մանուկյան ԲԿՄԱ
62 կգ (ք/կ)
1. Մաքսիմ Մանուկյան Գյումրի
2. Նարեկ Դալլաքյան Վանաձոր
3. Արտյոմ Նալթակյան Աբովյան
68 կգ (ք/կ)
1. Սերգեյ Պողոսյան Գյումրի
2. Վոլոդիա Սարգսյան ԲԿՄԱ
3. Կառլեն Մահինյան Սպիտակ
74 կգ (ք/կ)
1. Արտյոմ Ավետիսյան Գյումրի
2.Սերգեյ Կարապետյան Արցախ, ՍՁՕՄՊՄԴ
3.Սարգիս Բարխուդարյան Վանաձոր
82 կգ (ք/կ)
1. Վահագն Չալյան Արցախ, ՍՁՕՄՊՄԴ
2.Մամիկոն Ավետիսյան Երևան, ՍՁՕՄՊՄԴ
3. Խաչատուր Թամարյան Երևան, ՍՁՕՄՊՄԴ
90 կգ (ք/կ)
1. Նարեկ Համբարձումյան Արցախ, ՍՁՕՄՊՄԴ
2. Մանուկ Կիրակոսյան Աբովյան, ՍՁՕՄՊՄԴ
3. Էդգար Մեհրաբյան Աբովյան, ՍՁՕՄՊՄԴ
100 կգ (ք/կ)
1. Գոռ Գյունաշյան Արցախ, ՍՁՕՄՊՄԴ
2. Գառնիկ Սարոյան ԲԿՄԱ
+100 կգ (ք/կ)
1. Տարոն Մելքոնյան Վանաձոր
2. Արման Մանուկյան Սպիտակ
3.Միքայել Ավանեսյան Երևան, ՍՁՕՄՊՄԴ
Թիմային հաշվարկում ՝ առաջին տեղ, Արցախի ՍՁՕՄՊ մարզադպրոցի մասնաճյուղ