Այլ առաջնություններ
Հայաստանից սամբո ըմբշամարտի Աշխարհի առաջին չեմպիոն, ԽՍՀՄ Սպորտի վաստակավոր վարպետ Գառնիկ Հովհաննիսյանի 16-րդ ավանդականմիջազգային հուշամրցաշար, նվիրված ԱՊՀ 20-ամյակին
Ս/թ հունիսի 11-12 ՀՀ հավաքական թիմերի կենտրոն' «Կիլիկիա» մարզական ավանումՀայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան ու Սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկանմարզադպրոցը անցկացրեցին Հայաստանից սամբո ըմբշամարտի Աշխարհի առաջին չեմպիոն, ԽՍՀՄ Սպորտի վաստակավոր վարպետ Գառնիկ Հովհաննիսյանի 16-րդ ավանդական միջազգայինհուշամրցաշարը, նվիրված ԱՊՀ 20-ամյակին, մասնակցությամբ 17 տարին լրացած և բարձրտարիքի մարզիկների:
Ստորև ներկայացնում ենք հաղթողներին և մրցանակիրներին'
48 կգ.
1. Մանուկյան Մաքսիմ ք. Գյումրի
2. Հովսեփյան Խաչիկ ք. Գյումրի
3. Ղազարյան Ջինան ք. Ապիտակ
3. Հովսեփյան Խաչիկ ք. Գյումրի
52 կգ.
1. Մխիթարյան Գրիքոր ք. Գյումրի
2. Միլիտոնյան Սամսոն ԲԿՄԱ
57 կգ.
1. Մալյան Գոռ ք. Գյումրի
2. Մկրտչյան Դավիթ ՀՄՄ, ք. Երևան
3. Կիրակոսյան Տիգրան ԲԿՄԱ
3. Մարգարյան Արամայիս ք. Նոր Հաճըն
62 կգ.
1. Կարապետյան Կոլյա ՍՁՕՄՊՄԴ
2. Քոսակյան Դավիթ ք. Նոր Հաճն
3. Կարապետյան Էդգար ԲԿՄԱ
3. Տոնոյան Կարեն ԲԿՄԱ
68 կգ.
1. Վարդանյան Վաչիկ ՍՁՕՄՊՄԴ
2. Գևորգյան Վահագն ՍՁՕՄՊՄԴ
3. Գևորգյան Սրապիոն ք. Ապիտակ
3. Մանուկյան Ռաֆիկ ք. Ապիտակ
74 կգ.
1. Մարգարյան Հակոբ ԲԿՄԱ
2. Նաղդալյան Անդրանիկ ՍՁՕՄՊՄԴ
3. Մադոյան Մաքսիմ ՀՄՄ, ք. Երևան
3. Մեսրոպյան Գևորգ ք. Եղվարդ
82 կգ.
1. Մելքոնյան Տարոն ք. Վանաձոր
2. Ավետիսյան Հովհաննես ք. Աբովյան
3. Սարգսյան Դավիթ ՀՄՄ, ք. Երևան
3. Կոծինյան Մեխակ ք. Վանաձոր
90 կգ.
1. Բիլյան Արսեն ք. Աբովյան
2. Բունիաթյան Արթուր ԲԿՄԱ
3. Բաղդասարյան Արման ք. Արտաշատ
3. Սահակյան Արթուր ք. Ապիտակ
100 կգ.
1. Իսպիրյան Արմեն ՍՁՕՄՊՄԴ
2. Անտոնյան Տիգրան ՍՁՕՄՊՄԴ
3. Ղանդիլյան Գևորգ ՍՁՕՄՊՄԴ
3. Կիրակոսյան Գարեգին ք. Աբովյան
+100 կգ.
1. Դավթյան Էդուարդ ՍՁՕՄՊՄԴ
2. Մուրադյան Հովհաննես ք. Նոր Հաճըն
3. Մարգարյան Գոռ ք. Արտաշատ
3. Հարությունյան Գարիկ ք. Երևան
Հատուկ մրցանակների արժանացան 57, 62, և 68 կգ. ք/կ հանդես եկող հաղթող մարզիկներից' Մալյան Գոռը, Կարապետյան Կոլյան և Վարդանյան Վաչիկը' ի հիշատակ այդ քաշերում երկար տարիներ հանդես եկած Հայաստանի, Եվրոպայի և Աշխարհի առաջնությունների բազմակի մասնակիցներ, մրցանակակիրներ և հաղթողներ'
Արտակ Գևորգյանի, Գանիկ Հովհաննիսյանի և Անդրանի Ծատուրյանի:
Լավագույն տեխնիկայի համար հատուկ մրցանակով պարգևատրվեց 52 կգ. ք/կ
հաղթող, 2010 թ. Աշխարհի պատանիների չեմպիոն Գրիգոր Մխիթարյանը: